AC Klimatyzacja

Nasza Oferta

chłodnictwo warszawa certyfikaty systemy vrv warszawa jakość klimatyzacji warszawa wentylacja warszawa klimatyzacja warszawa
This is an example of a HTML caption with a link.

W dziale aktualności znajdą Państwo szereg przydatnych informacji na tematy związane z branżą chłodnictwa wentylacji i klimatyzacji. Ponadto postaramy się Państwu przybliżyć niektóre ważne terminologie


praca

Wymagania:

* minimum 2 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
* wiedza z zakresu chłodnictwa, hydrauliki, automatyki
* umiejętność pracy w zespole
* dyspozycyjność
* prawo jazdy kategorii B

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres biuro@acklimatyzacja.pl

Nasza Firma zapewnia stabilne zatrudnienie na umowę o pracę, gwarantujemy możliwość doszkalania w zakresie szkoleń energetycznych, substancji kontrolowanych oraz serwisu i montażu urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.

Zainteresowani pracą powinni posiadać prawo jazdy (warunek konieczny).


automatyka warszawa

Dotychczas używano terminologii współczynników EER oraz COP Współczynnik EER (z ang. energy efficiency rating) – to stosunek mocy chłodniczej do mocy pobieranej przez urządzenie chłodnicze. COP – współczynnik określający stosunek mocy grzewczej osiągniętej przez klimatyzator do mocy elektrycznej potrzebnej by to osiągnąć Obydwa współczynniki są jednak bardzo uzależnione od warunków temperaturowych otoczenia. Jeżeli mówimy o chłodzeniu powietrza to im wyższa temperatura zewnętrzna tym spada nam sprawność urządzenia. Natomiast w przypadku pomp ciepła im niższa temperatura zewnętrzna tym mniejsza sprawność. Ponieważ współczynniki te były dobierane dla pełnej swojej wydajności a bardzo często w takowej nie pracują wprowadzono zatem nowe parametry które mają być zbliżone do warunków rzeczywistych. SEER to sezonowy współczynnik efektywności w trybie chłodzenia oraz SCOP określa sezonową efektywność grzania. SEER oblicza się dzieląc roczne zapotrzebowanie na chłodzenia przez roczne zużycie energii elektrycznej przeznaczonej na chłodzenie natomiast SCOP dzieląc roczne zapotrzebowanie na grzanie przez roczne zużycie energii elektrycznej przeznaczonej na grzanie.


Aby dokonać dobrego wyboru wydajności klimatyzatora należy zacząć od wielkości pomieszczenia czyli określenia kubatury na jaką będzie pracowało urządzenie. Jednak można to dobierać w tzw przybliżeniu czyli dobierając urządzenie na podstawie powierzchni pomieszczenia. Szacuje się, że na każdy metr2 pomieszczenia przypada 100W wydajności urządzenia czyli np. w przypadku pomieszczenia o powierzchni 35 m2 będzie to urządzenie o mocy 3,5 kW Kolejną bardzo istotną sprawą jest policzenie zysków ciepła dla danego pomieszczenia Zyski takie mogą być od przegród budowlanych od okien od usytuowania budynku względem kierunków świata (północ – południe) oraz od urządzeń grzewczych typu duża ilość komputerów. Ponadto mamy też do czynienia z zyskami ciepła od ludzi (bardzo powszechne w pomieszczeniach typu sale konferencyjne) oraz wentylacji pomieszczeń. Uwzględniając te wszystkie parametry możemy bardzo precyzyjnie wyznaczyć moc naszego klimatyzatora. Jeżeli chodzi o klimatyzację dla domów mieszkalnych to pierwszy sposób jest wystarczający. Reszta to indywidualne obliczenia gdzie klient staje często przed wyborem czy zaopatrzyć się w klimatyzację o mniejszej mocy ale tańszą czy też wziąć urządzenie o większej mocy ale co za tym idzie droższe (choć tylko pozornie bo będzie potrzebowała mniej czasu pracy aby schłodzić pomieszczenie) W przypadkach spornych jesteśmy do Państwa dyspozycji.


DC inverter

W urządzeniach starszych typu on/off sprężarka (serce urządzenia) działało na zasadzie włącz/wyłącz czyli ze stałą wydajnością bez względu na parametry wewnątrz pomieszczenia. Obecnie w urządzeniu typu inwerter sprężarka ma wydajność zmienną czyli jeżeli mamy mniejsze zapotrzebowania urządzenie samo dobiera sobie wydajność z jaką ma pracować aby osiągnąć planowaną temperaturę w pomieszczeniu. W związku z powyższym mamy 2 ogromne plusy tego rozwiązania. Pierwszy to niewątpliwie oszczędność urządzenia jeżeli chodzi o pobór prądu. Drugim jest mniejsza eksploatacja urządzenia a co za tym idzie jego większa żywotność i mniejsza awaryjność.


Poniżej prezentujemy Państwu kilka linii produkcyjnych różnych producentów o niestandardowym wyglądzie które posiadamy w sprzedaży

Przykładem takich urządzeń jest urządzenie marki LG:
Klimatyzator LGPoniżej przykład innego urządzenia LG typu Artcool:
Artcool LGPoniżej kolejne urządzenie marki Remko :

Klimatyzator RemkoPoniżej urządzenie Hitachi:

Hitachi KlimatyzotorWszystkie te i nie tylko urządzenia mogą Państwo u nas zamówić.
Wszelkich informacji udzielą nasi handlowcy


Tabelka kosztow grzania

Dotychczas klimatyzatory służyły głównie jako urządzenia do schładzania pomieszczeń. Od dłuższego czasu produkowane urządzenia są obligatoryjnie wyposażone w system grzania (kiedyś funkcja dostępna tylko za dopłatą). Praktycznie obecne klimatyzatory można nazwać swego rodzaju pompami ciepła. W efekcie z jednej strony mamy nadmuch zimnego powietrza (skraplacz) a z drugiej strony ciepłego powietrza (parownik) czyli obieg odwrócony do chłodzenia. Pierwszym podstawowym aspektem przy zakupie klimatyzatora jest zwrócenie uwagi na to przy jakich warunkach zewnętrznych klimatyzator może pracować w funkcji grzania Są to informacje jakie każdy producent musi podać – dane są dostępne w katalogu produktu. Najczęściej jest to -15 stopni jednak jest też gama klimatyzatorów działających tylko do -5 stopni więc należy to bezwzględnie sprawdzić aby uniknąć zaskoczenia. Dodatkowo każdy z tego typu klimatyzatorów można zabezpieczyć grzałką służącą do podgrzania oleju sprężarki. Urządzenia z górnych półek mają takie wyposażenie w standardzie. Należy również wziąć pod uwagę że wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej będzie nam spadała wydajność urządzenia a co za tym idzie – opłacalność. Trzeba również pamiętać że wydajność grzewcza podana w katalogach jest podana przy warunkach zewnętrznych około -7 stopni (w zależności od producenta). Zatem jeśli rozpatrujemy urządzenie o mocy 3,5 kW mocy chłodniczej to w przypadku jego pracy będzie się to kształtowało następująco: - przy temperaturze +7 stopni będzie to 3,5 kW - przy temperaturze 0 stopni będzie to 2,5 kW - przy temperaturze -15 stopni będzie to już tylko 1 kW Przy powyższych porównaniach widać jak spada nam wydajność. Są jednak klimatyzatory które są przystosowane do pracy w trybie grzania nawet do temperatury -25 stopni C i zachowują znamionową moc (tak przynajmniej podaje producent) Jednak takie temperatury nie utrzymują się długo i przez okres zimowy spokojnie możemy ogrzewać pomieszczenia za pomocą klimatyzacji Poniżej prezentujemy tabelę wydajności klimatyzacji w stosunku do innych źródeł ciepła


Inżynierowie australijscy współpracujący obecnie ze specjalistami z firmy Danfoss wymyślili sprężarkę Turbocor. Jest to sprężarka, która znajduje rozwiązanie dla zarówno efektu cieplarnianego jak i wzrostu cen energii. Dwustopniowa, odśrodkowa konstrukcja z lewitującym w polu magnetycznym wałem i podwójnym wirnikiem roboczym jest najnowocześniejszą obecnie konstrukcją wśród sprężarek chłodniczych.


Danfoss TurbocorJej atutami są:

* w pełni płynna regulacja wydajności chłodniczej
* ekstremalnie niski prąd rozruchowy (ca 2A)
* brak systemu smarowania
* małe wymiary i waga
* zintegrowany system sterowania

Firma oferuje swoim klientom dwa rodzaje wytwornic wody lodowej: UNICO TURBO ze skraplaczami chłodzonymi powietrzem i FRIGO TURBO ze skraplaczami chłodzonymi wodą. Moce obu rodzajów konstrukcji to: 250 do 1200 kW. Obie konstrukcje są niezawodnym, prostym i efektywnym źródłem chłodu nowoczesnych instalacji technologicznych lub klimatyzacyjnych. Niezwykła wytrzymałość i niezawodność stanowią podstawowy argument do ich stosowania w warunkach obciążeń ciągłych, typowych dla przemysłu i technologii IT, jak również w klimatyzacji komfortowej.


AC Klimatyzacja

Klimatyzacja w ostatnich latach stała się rzeczą nieodzowną w domu oraz biurze oraz wszelkiego rodzaju miejscu pracy. Poprzez szereg nowoczesnych zastosowań filtrów jonów srebra, polifenolowych klimatyzacja pozwala na oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu i utrzymaniu go na odpowiednim poziomie.

Poprawny CSS! Poprawny HTML5!

stat4u